fbpx

3 rzeczy, które hamują Twój rozwój!

Kwi 28, 2019 | Motywacja do kawy, Większa dawka motywacji | 0 komentarzy

1. Decyzja o zmianie pracy. Często boimy się zrezygnować z posady, bez względu na to jakie warunki czekają nas w innej firmie. Oczywiście nikt nie obieca mi, że gdzie indziej będzie lepiej. Jeśli w obecnej pracy jest dobrze to kwestia decyzji, czy chcę coś więcej, czy nie. Jeśli jednak obecny zawód mi nie odpowiada, to nawet ze złego wejść w złe, to żadna zmiana, ale samo spróbowanie daje 100% więcej szans na poprawę niż pozostanie w tym samym miejscu.

2. Dziecko. Trudna decyzja, często odwlekana ze względu na „zły moment”. Potrzeba posiadania własnego lokum, samochodu, czy stabilnej pracy wpływa na starania rodziców. Taka perspektywa wywraca do góry nogami wiele rodzin. Należy pamiętać, że dom to rodzina, a nie ściany i sufity, od samochodu ważniejsze jest zdrowie, a stabilna praca… zwyczajnie nie istnieje.

3. Właściwy wypoczynek. Wypoczynek to zdrowie. Często spotykam się z ludźmi nie mogącymi przełamać się i wyjść mentalnie z butów pracy. Jeśli odpoczywam, to odpoczywam, jak pracuje to oczy szczypią od monitora, a kręgosłup boli od wysiłku. Nie odpoczywam w pracy, nie pracuję, gdy odpoczywam. To niezwykle ważne. Zdrowie psychiczne, właściwe nastawienie i siła fizyczna muszą być regenerowane. Tylko w ten sposób możemy żyć na 100%.

Zdecyduj o tych 3 rzeczach, a zobaczysz jak zmieni się Twoje życie. Nie odkładaj ich! Zdecyduj! Konkretna decyzje z uwzględnieniem miejsca i czasu. Pamiętaj! Jeśli będziesz przez całe życie asertywny w stosunku do losu, w końcu los zacznie być asertywny w stosunku do Ciebie. Czekasz na „właściwy moment”? A co jeśli on jest teraz, a Ty boisz się z niego skorzystać?

BeBetter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Kim jesteśmy?

BeBetter Team to grupa odważnych i pozytywnie nakręconych ludzi. Znajdziesz w nas humor i energię potrzebną do realizacji marzeń. Działamy codziennie, a nie tylko czasami. Żyjemy przez duże „Ż”, bo nasze życie to wspaniały i niesamowity dar, a nie przypadek, z którym trzeba sobie jakoś radzić. Jesteśmy ludźmi otwartymi na wszelkie wyzwania, które stawia przed nami los. Jeśli szukasz MOTYWACJI, DOBREGO HUMORU i odrobiny NIEMOŻLIWEGO to dobrze trafiłeś.

Jeśli chcesz do nas dołączyć i dzielić się swoją pozytywną energią z resztą ludzi... ZAPRASZAMY SERDECZNIE!