fbpx

Bądź lepszy dla innych, inni będą lepsi dla Ciebie

wrz. 27, 2021 | Większa dawka motywacji | 0 komentarzy

Wiele mówi się o tym, że zmiany są dobre. Najlepsze są jednak te, które zaczyna się od siebie. Nasze życie możemy podzielić na dni smutne i szczęśliwe — to, jaki mamy nastrój, ma kluczowe znaczenie w efektywności naszej pracy. Zastanów się: co sprawia, że Twój dzień nie należy do najlepszych? A co z kolei powoduje u Ciebie znaczną poprawę samopoczucia? Zazwyczaj każdej emocji towarzyszy drugi człowiek, który tak samo jak Ty, może mieć lepszy lub gorszy dzień.

Wystarczy uśmiech, gest, jedno słowo…

Wiesz, dlaczego zwierzęta są najlepszymi przyjaciółmi człowieka? Mimo że nie mówią zupełnie nic — jak nikt inny potrafią pocieszyć i spowodować, że nasz dzień staje się weselszy. Mają dar, który można nazwać szczęściem. Bez względu na to, co się wydarzyło, jaka była pogoda czy jak długo spały, zawsze z radością przywitają człowieka. Dlaczego nie możemy być jak one? Często jeden uśmiech zastąpi dziesiątki słów — pamiętaj o tym, robiąc zakupy w sklepie, obsługując klientów czy rozmawiając ze swoimi współpracownikami. To też są ludzie, którzy tak samo jak Ty, mają swoje problemy. Spraw, by chociaż na chwilę o nich zapomnieli, a i Tobie poprawi się samopoczucie. Dobrym pomysłem są, chociażby koszulki motywacyjne. Męskie albo damskie ubrania, które dzięki humorystycznym nadrukom, są w stanie polepszyć nastrój niejednej osobie. Nie trzeba nawet nic mówić. Uśmiech mijających Cię przechodniów, którzy zerknęli na wzory, będzie wystarczająco satysfakcjonujący.

Cieszmy się z małych rzeczy. To tak naprawdę klucz do życia wypełnionego szczęściem. Nie obwiniajmy ludzi za drobiazgi, na które i tak nie mamy wpływu — czasu nie da się cofnąć. Sprzedawca, który się uczy, pomylił się przy kasowaniu produktów? Ktoś w pracy zbił Twój ulubiony kubek? Daruj sobie zbędne komentarze i niepotrzebne oburzenie. Często Ty zapomnisz o sprawie po godzinie, a inni będą ją pamiętać przez długi czas. Wykaż się cierpliwością, zrozumieniem. Kubek możesz kupić nowy, a relacji z drugim człowiekiem, często możesz nie mieć okazji odbudować. Kto wie, czy taki sprzedawca w przyszłości nie okaże się Twoim pracodawcą, dobrym znajomym czy nawet partnerem?

Doceniaj to, co masz…

Luksusowe samochody, wille z basenami, wycieczki po Wyspach Kanaryjskich… Brzmi jak marzenie? A czy głód, bieda, brak wizji przyszłości, są równie zachęcające? Prawdopodobnie nie… Człowiek nieustannie dąży do tego, by poprawiać swój status społeczny — to nic złego. O ile nie zapomni o tym, co ma w danym momencie. Często ludzie w swoich marzeniach wymieniają drogie przedmioty, wycieczki lub rozrywki, całkowicie pomijając drugiego człowieka. Pieniądze dziś są, jutro ich nie ma. Prawdziwi przyjaciele zostaną przy Tobie aż do śmierci. I nie dlatego, że masz cenny zegarek czy wysokie stanowisko w pracy — dlatego, że po prostu jesteś.

Podziękuj rodzicom, bliskim, przyjaciołom za to, co Ci dali. W pewnym momencie może ich zabraknąć, a nawet najdroższe akcesoria nie będą w stanie cofnąć czasu i poprawić relacji między Wami. Ciesz się każdą chwilą. Nie marnuj czasu na zbędne kłótnie. Dzięki temu zobaczysz, jakie szczęście Cię otacza. Bądź dumny z tego, co masz — uświadamiaj to sobie i pomóż zrozumieć innym, dlaczego to takie ważne. Z uśmiechem na ustach noś koszulki motywacyjne, które swoimi wzorami motywują do działania i zmiany świata na lepsze. Zdecydować mogą się na nie zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dla Pań, szczególnie mam, doskonałe będą nadruki nawiązujące do rodziny, dziecka czy domu, jaki razem tworzycie. Panowie dzięki takim koszulkom mogą wyrazić tysiąc słów, nie mówiąc zupełnie nic. Warto w ramach podziękowań dla najbliższych kupić właśnie taką koszulkę.

Pozytywne relacje z drugim człowiekiem sprawiają, że gdy ich widzimy, nasze samopoczucie automatycznie się poprawia. Warto opierać swoje rozmowy na drobnych gestach, które uszczęśliwiają — wybaczać błędy, rozumieć problemy i nie oceniać zbyt pochopnie. Spróbuj tego podczas następnej rozmowy ze sprzedawcą. Uśmiechnij się do niego, powiedz coś miłego, życz udanego dnia. Ludzie nie są robotami, dlatego nie powinniśmy ich tak traktować.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Kim jesteśmy?

BeBetter Team to grupa odważnych i pozytywnie nakręconych ludzi. Znajdziesz w nas humor i energię potrzebną do realizacji marzeń. Działamy codziennie, a nie tylko czasami. Żyjemy przez duże „Ż”, bo nasze życie to wspaniały i niesamowity dar, a nie przypadek, z którym trzeba sobie jakoś radzić. Jesteśmy ludźmi otwartymi na wszelkie wyzwania, które stawia przed nami los. Jeśli szukasz MOTYWACJI, DOBREGO HUMORU i odrobiny NIEMOŻLIWEGO to dobrze trafiłeś.

Jeśli chcesz do nas dołączyć i dzielić się swoją pozytywną energią z resztą ludzi... ZAPRASZAMY SERDECZNIE!