fbpx

Dotrzyj do źródła!

Cze 2, 2019 | Większa dawka motywacji | 0 komentarzy

Piętrzące się problemy najczęściej są powodem nierozwiązywania ich o czasie. Odkładanie na później lub pobieżne pozbywanie się ich jest jak zakopywanie kamieni na plaży. Nie wiedać ich póki nie przyjdzie przypływ.

Słowo „problem” ma działanie odstraszające. By zmierzyć się z nim właściwie warto zmienić nazewnictwo. Jeśli nazwiemy go „wyzwaniem” to motyw strachu zamieniamy na motywację. To znacząco poprawia podejście do tematu.

Warto pamiętać również o tym, że nie istnieją małe i duże problemy, są wyłącznie problemy. Warunkowanie ich zależy wyłącznie od nas samych, bo to co dla jednych jest poważnym wyzwaniem, dla innych jest łatwą sprawą.

Dla przykładu weźmy wiecznie żywy temat pieniędzy. Jedni dwoją się i troją by powiązać koniec z końcem, a innym pozyskanie środków przychodzi z niezwykłą łatwością. Dlaczego tak jest? Sprawa bardzo indywidualna. Najczęściej ludzie szybko pozyskujący fundusze na realizacje swoich celów zwyczajnie traktują pieniądze jako rzecz, która ma im służyć i widzą metody ich pozyskiwania wszędzie. Świat jest pełen pieniędzy. Bilon, banknoty i niekończące się liczby na kontach. Zrozumienie tego faktu bardzo ułatwia życie.

Kolejną, osobiście myślę, że najważniejszą rzeczą w rozwiązywaniach problemów jest „znajomość przyczyn”. Dotarcie do źródła spłaszcza sprawę niebywale. Jeśli wiemy dlaczego mamy coś zrobić to jesteśmy już w połowie zadania. Najlepszym przykładem dla zobrazowania tej sytuacji jest rzeka. Spójrzmy na Nil na wysokości Egiptu, zobaczymy bezkres wód i ogromną siłę tej rzeki. Jeśli jednak spojrzymy na Kagarę, źródło Nilu, to zobaczymy niewielką rzekę i wręcz ciężko będzie uwierzyć, że to właśnie stąd wypływa ten kolos.

Podobnie jest w naszym życiu. Źródła naszych problemów często są błache. Na sile nabierają dopiero wówczas gdy do jednej sprawy przyłącza się kolejna, a potem następna, aż w końcu nurt jest tak silny, że nas porywa.

Najlepszym przykładem w życiu codziennym obrazującym powyższe dywagacje jest pułapka kredytowa. Pożyczki same w sobie nie są niczym złym dopóki dopóty nie zaczynamy spłacać jednych kredytów drugimi, wspomagając się w międzyczasie chwilówkami. Ci którzy spotkali się już z tą sytuacją wiedzą doskonale jak trudno jest się z niej wydostać.

Starajcie się zatem wszystkie sprawy załatwiać na bieżąco tak byście mogli docierać do istoty rzeczy. Poznanie przyczyn waszych problemów jest dobrym punktem wyjścia do ich załatwienia.

BeBetter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Kim jesteśmy?

BeBetter Team to grupa odważnych i pozytywnie nakręconych ludzi. Znajdziesz w nas humor i energię potrzebną do realizacji marzeń. Działamy codziennie, a nie tylko czasami. Żyjemy przez duże „Ż”, bo nasze życie to wspaniały i niesamowity dar, a nie przypadek, z którym trzeba sobie jakoś radzić. Jesteśmy ludźmi otwartymi na wszelkie wyzwania, które stawia przed nami los. Jeśli szukasz MOTYWACJI, DOBREGO HUMORU i odrobiny NIEMOŻLIWEGO to dobrze trafiłeś.

Jeśli chcesz do nas dołączyć i dzielić się swoją pozytywną energią z resztą ludzi... ZAPRASZAMY SERDECZNIE!