fbpx

Dobry żołnierz to niekoniecznie ten który zabił najwięcej wrogów, zniszczył najwięcej ich sprzętu, czy uczestniczył w największej ilości bitew. Dobry żołnierz to żywy żołnierz.

Odwaga to ta cnota, która nadaje sens wszystkim innym. Trzeba jednak z niej rozważnie korzystać. Musi za nią iść szereg myśli i kalkulacji, tak by nie zrobić sobie nią krzywdy.

Niektórzy mogą pomyśleć, że trzeba być odważnym, żeby skoczyć z mostu kolejowego do Wisły. Ja myślę, że to nie jest przejaw odwagi tylko bezmyślności. Przejawem odwagi w tej sytuacji będzie interwencja ratownika, by śmiałek nie utonął. Nie wiem czy dostrzegacie tą subtelną różnicę.

Odwaga to cnota. Jest dobra. Jeśli nie możesz się zdecydować czy zmienić swoje życie na lepsze kiedy jest Ci źle, to nie jest to brak odwagi i obawa przed pójściem w nieznane. Nie usprawiedliwiaj swojego braku decyzji w sposób „cnotliwy”. Najprawdopodobniej jesteś zwyczajnie leniwy i tak ugrzązłeś w bagnie „strefy komfortu”, że nie chce Ci się z niej ruszyć nawet jeśli jest Ci tam źle. W końcu jeśli nie jesteś szczęśliwy i ruszysz w nieznane to może być tylko lepiej, a jeśli i tam będzie źle, to w zasadzie nic się nie zmieniło. Wówczas możesz śmiało próbować ponownie. Aż do skutku.

Jeśli wasze życie jest ukierunkowane na rozwój i działanie to zaglądacie skądinąd przez okno przyszłości. Jeśli zaś tęsknie patrzycie w przeszłość to bądźcie pewni, że nie znajdziecie tam nic nowego.

Nie dajcie się zabić. Nieważne czy wrogom, czy własnym wymówkom. Po prostu nie dajcie się zabić wojownicy.

BeBetter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Kim jesteśmy?

BeBetter Team to grupa odważnych i pozytywnie nakręconych ludzi. Znajdziesz w nas humor i energię potrzebną do realizacji marzeń. Działamy codziennie, a nie tylko czasami. Żyjemy przez duże „Ż”, bo nasze życie to wspaniały i niesamowity dar, a nie przypadek, z którym trzeba sobie jakoś radzić. Jesteśmy ludźmi otwartymi na wszelkie wyzwania, które stawia przed nami los. Jeśli szukasz MOTYWACJI, DOBREGO HUMORU i odrobiny NIEMOŻLIWEGO to dobrze trafiłeś.

Jeśli chcesz do nas dołączyć i dzielić się swoją pozytywną energią z resztą ludzi... ZAPRASZAMY SERDECZNIE!