fbpx

Historia w którą nie uwierzysz!

Cze 20, 2019 | Większa dawka motywacji | 0 komentarzy

Jeśli myślisz, że Ci się nie uda to masz rację, jeśli myślisz, że Ci się uda też masz rację. To od Cibie zależy co myślisz.

Najlepszym tego dowodem jest historia Cliff ‚a Young’a. Farmer, zaganiacz owiec, zwyczajny człowiek. Otóż fenomen tego człowieka polega na tym, że on nie wierzył w negatywne rezultaty.
Cały świat, a w szczególności Australia usłyszała o nim w 1983 roku, kiedy jako człowiek z ulicy zgłosił się do ULTRAMARATONU.

Wówczas w tej imprezie udział brali wyłącznie ludzie ludzie predysponowani do wysiłku jaki trzeba włożyć by ten bieg ukończyć. Biegacze przygotowywali się latami by wziąć udział w ultramaratonie. Zawody te liczyły sobie ponad 800 km, toteż strategie na dotrwanie do mety były różne, ale każda zakładała minimum 6 godzin snu na dobę. Cliff Young o tym nie wiedział. Przyszedł, zgłosił się i pobiegł.

Impreza relacjonowana przez media sprawiała, że kibice wręcz modlili się by śmiałek dobiegł choćby do półmetka. Wszyscy inni biegacze byli wyposażeni w najnowszy sprzęt i środki by dotrwać do mety. Cliff Young biegł ubrany po „farmersku”, w kaloszach i stroju bardziej przypominającym żniwa niż jedną z najtrudniejszych dyscyplin na Ziemi.

Wszyscy uczestnicy byli przygotowani przez profesjonalnych trenerów i według wytycznych ówczesnej wiedzy medycznej, ale nie Cliff Young. On o tym wszystkim nie wiedział, znał tylko swoją farmę i pracę przy zaganianiu owiec.

Biegł nieprzerwanie 875 km przez 5 dni, 15 godzin i 4 minuty. Wyprzedził wszystkich profesjonalistów, którzy już w pierwszym dniu biegu niewiarygodnie go zdystansowali. Ustanowił nowy rekord ultramaratonu, poprawiając poprzedni o 9 godzin.

Świat oszalał na punkcie farmera, a Australijczycy mieli go za bohatera narodowego. Cliff zapytany o czym myślał gdy biegł odpowiedział, że wyobrażał sobie, że go owce.

Nie powiedziałem wam najważniejszego. Cliff Young w momencie biegu miał 61 lat i nie wiedział, że za ukończenie biegu jest sowita nagroda. 10 000 dolarów, które wygrał obdarował 5 innych biegaczy. On po prostu przyszedł po to, by dobiec do mety.

Fenomenalny człowiek i jego historia pokazuje jak duży wpływ na nasze życie ma myślenie. Jeśli myślisz, że możesz to możesz, jeśli myślisz, że nie możesz to nie możesz.

BeBetter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Kim jesteśmy?

BeBetter Team to grupa odważnych i pozytywnie nakręconych ludzi. Znajdziesz w nas humor i energię potrzebną do realizacji marzeń. Działamy codziennie, a nie tylko czasami. Żyjemy przez duże „Ż”, bo nasze życie to wspaniały i niesamowity dar, a nie przypadek, z którym trzeba sobie jakoś radzić. Jesteśmy ludźmi otwartymi na wszelkie wyzwania, które stawia przed nami los. Jeśli szukasz MOTYWACJI, DOBREGO HUMORU i odrobiny NIEMOŻLIWEGO to dobrze trafiłeś.

Jeśli chcesz do nas dołączyć i dzielić się swoją pozytywną energią z resztą ludzi... ZAPRASZAMY SERDECZNIE!