fbpx

Marzenia nie mają ceny!

Lip 19, 2019 | Większa dawka motywacji | 0 komentarzy

Opowiem wam krótką historię przyziemnej sprawy. Prawdziwą. Kilka lat temu chciałem mieć Play Station. Konsolę do gier, z możliwością podłączenia do internetu.

Pragnąłem ją mieć, choć nie miałem wystarczającej gotówki, żeby ją kupić. Przeglądałem oferty w internecie i wchodziłem do sklepów RTV/AGD, żeby na nią popatrzeć. Oglądałem filmiki z niesamowitą grafiką gier. Gier, w które można zagrać mając taką konsolę. Mogłem kupić ją jedynie na raty. Długo się wahałem nad tym, bowiem sprzęt nie był tani, a raty dodatkowo podrażały cenę.

Wtedy usłyszałem wypowiedź profesora Bartoszewskiego. Powiedział: „Są w życiu rzeczy które warto robić, choć się nie opłacają, są też takie które się robić opłaca, ale nie warto”.

Pomyślałem wtedy, że kupię tą konsolę nawet jeśli przepłacę. Mam ją do dzisiaj, nie gram prawie wcale, czasem oglądam filmy z internetu za jej pośrednictwem. Wszak używam jej bardzo rzadko.

Czy opłacało się kupić drogi sprzęt, powiększony o sumę rat, które musiałem spłacić i nie korzystać z niego? Nie, nie opłacało się. Ale było warto. Spełniłem w ten sposób marzenie, bo zawsze chciałem ją mieć. A marzenia warto spełniać. Marzenia nie mają ceny.

BeBetter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Kim jesteśmy?

BeBetter Team to grupa odważnych i pozytywnie nakręconych ludzi. Znajdziesz w nas humor i energię potrzebną do realizacji marzeń. Działamy codziennie, a nie tylko czasami. Żyjemy przez duże „Ż”, bo nasze życie to wspaniały i niesamowity dar, a nie przypadek, z którym trzeba sobie jakoś radzić. Jesteśmy ludźmi otwartymi na wszelkie wyzwania, które stawia przed nami los. Jeśli szukasz MOTYWACJI, DOBREGO HUMORU i odrobiny NIEMOŻLIWEGO to dobrze trafiłeś.

Jeśli chcesz do nas dołączyć i dzielić się swoją pozytywną energią z resztą ludzi... ZAPRASZAMY SERDECZNIE!