fbpx

Wolisz wygodną kanapę, czy wygodne buty?

Mar 7, 2019 | Motywacja do kawy | 0 komentarzy

Idąc powoli, ale konsekwentnie, można zajść wszędzie, biec można tylko na pewnym dystansie. W drodze każdego z nas, ważne jest to, by się nie zatrzymywać. Każdy krok w przód, choćby najmniejszy, jest motywacją do wykonania następnego. Każdy krok w tył sprawia, że aby dokonać progresu, potrzebujesz już dwóch kroków w przód.

Zmarły niedawno legendarny skoczek narciarski Matti Nykänen powiedział kiedyś: „Nie pamiętam każdego swojego skoku, ale pamiętam każdy, który przesuwał mój rekord choćby o metr”. Jest w tych słowach zawarta prawda. Nie każda próba osiągnięcia celu się liczy, ale każda ma znaczenie. To właśnie podejmowanie wysiłku by ruszyć naprzód prowadzi nas do kolejnych osobistych rekordów.

W wędrówce ważny jest też każdy odpoczynek. Nie da się zdobyć Everestu podejmując pojedynczą próbę. Trzeba iść od obozu do obozu. Jak ważny jest w takiej podróży odpoczynek wiedzą najlepiej ludzie którzy tego doświadczyli. Kiedy odpoczywasz rób to tak jakby świat miał nie istnieć, tak jakbyś miał zostać ze swoim umysłem sam na sam, ale gdy przychodzi czas by ruszyć, nie szukaj wymówek, po prostu to zrób.

Największym ludzkim problemem jaki trawi naszą ambicję jest STREFA KOMFORTU. Usilnie dążymy do tego by mieć wygodne kanapy zamiast wygodnych butów, kupujemy ogromne telewizory zamiast ogromnych półek na książki, usilnie dążymy do tego by jak najprzyjemniej przeczekać „dziś”.

Niewykorzystane dni nie przechodzą na jutro. Idąc za myślą Matti Nykänen’a zapamiętamy, i przekażemy potomnym, tylko te dni i wspomnienia, w których coś osiągnęliśmy, zdobyliśmy, poszliśmy do przodu. Żaden dziadek nie opowiada wnukom co było w „wiadomościach” w ’88, ani co przeżył śpiąc na wersalce w latach 90-tych. Te „dziadkowe” historie, natchnione dynamizmem, z morałem, przekazujące ponadczasowe wartości, zawsze mówią o osiągnięciach, wyczynach i odwadze.

Tego wam życzę! Byście w przyszłości jako dziadkowie i babcie mogli opowiadać wnukom i wnuczkom takie historie, że gdy będą oglądać „Harrego Pottera”, albo „Opowieści z Narnii”, powiedzą: „Wolę być jak babcia/dziadek niż jak Lew, czy Harry Potter”.

BeBetter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Kim jesteśmy?

BeBetter Team to grupa odważnych i pozytywnie nakręconych ludzi. Znajdziesz w nas humor i energię potrzebną do realizacji marzeń. Działamy codziennie, a nie tylko czasami. Żyjemy przez duże „Ż”, bo nasze życie to wspaniały i niesamowity dar, a nie przypadek, z którym trzeba sobie jakoś radzić. Jesteśmy ludźmi otwartymi na wszelkie wyzwania, które stawia przed nami los. Jeśli szukasz MOTYWACJI, DOBREGO HUMORU i odrobiny NIEMOŻLIWEGO to dobrze trafiłeś.

Jeśli chcesz do nas dołączyć i dzielić się swoją pozytywną energią z resztą ludzi... ZAPRASZAMY SERDECZNIE!