fbpx

Natury nie oszukasz!

Cze 13, 2019 | Większa dawka motywacji | 0 komentarzy

Natura ułożyła nas ludzi w ten sposób, że mężczyźni zdobywają, a kobiety zarządzają. Stąd pochodzi nieco prześmiewcze, a równie prawdziwe stwierdzenie, że mężczyzna jest głową rodziny, a kobieta szyją, które tą głową kręci. Panowie na pewno kojarzą sytuacje, w których żony opowiadają im o swoim dniu w taki sposób, że niełatwo ten przekaz pojąć. Kobiety za to pamiętają jak żalą się swoim wybrankom, a ci jakby ich nie słuchali. Kobieta i mężczyzna są różnymi istotami. I dobrze. I nie można tego zmieniać.

Wyobraźcie sobie sytuację pierwotną, w której facet ma upolować zwierzynę. On robi wszystko by zapewnić byt pobratymcom. Skupia się, planuje, szuka, kalkuluje. W końcu jest ofiara, biegnie za nią z dzidą, rzuca… udało się. A teraz wyobraźcie sobie kobietę w tej sytuacji. Zna cel, szuka, znajduje, ocenia, biegnie za celem i…. jakie fajne kwiatki, nie widziałam ich jeszcze, chyba zerwę parę bo ładnie pachną. Niewłaściwa osoba w niewłaściwym miejscu. Nie ma w tym ani trochę szowinizmu. Bowiem facet nie będzie w stanie oprawić zwierzyny, podzielić jej i przyrządzić tak jak kobieta. Zwyczajnie tak nas natura stworzyła.

Mężczyzna zajmuje się zapewnieniem środków, a kobieta ich dyspozycją. Role są równe. Nikt nie jest ważniejszy. Ludzie łączą się ze sobą nie dla tego, że muszą, tylko po to by się uzupełniać.

BeBetter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Kim jesteśmy?

BeBetter Team to grupa odważnych i pozytywnie nakręconych ludzi. Znajdziesz w nas humor i energię potrzebną do realizacji marzeń. Działamy codziennie, a nie tylko czasami. Żyjemy przez duże „Ż”, bo nasze życie to wspaniały i niesamowity dar, a nie przypadek, z którym trzeba sobie jakoś radzić. Jesteśmy ludźmi otwartymi na wszelkie wyzwania, które stawia przed nami los. Jeśli szukasz MOTYWACJI, DOBREGO HUMORU i odrobiny NIEMOŻLIWEGO to dobrze trafiłeś.

Jeśli chcesz do nas dołączyć i dzielić się swoją pozytywną energią z resztą ludzi... ZAPRASZAMY SERDECZNIE!