fbpx

Nie poddałem się mimo wszystko!

Maj 19, 2019 | Motywacja do kawy, Większa dawka motywacji | 0 komentarzy

Kupiłem mieszkanie. Niebędąc człowiekiem zamożnym, chłopakiem po studiach, celowałem w dolną półkę cenową. Mieszkanie w kamienicy, do totalnego remontu, a i sam budynek pozostawiał wiele do życzenia.

Po transakcji wszedłem do swoich pierwszych metrów kwadratowych z dużym entuzjazmem. Problemy przyszły bardzo szybko. Remont musiałem zrobić sam, bo zwyczajnie nie było mnie stać na ekipę remontową.

Krzywe ściany, sufity i podłogi. W mieszkaniu nie zgadzało się dosłownie nic. Brak centralnego ogrzewania, stare kable i rury w ścianach. Ruszyłem do pracy. Każdego dnia po powrocie z firmy, w której pracowałem, przebierałem się „na roboczo” i zaczynałem prace stolarskie, murarskie i wykończeniowe. Tak przez cały rok.

W tym czesie kilkanaście razy się poddawałem, kilkadziesiąt razy napływały mi łzy do oczu i kilkaset razy rzucałem narzędzia w zrezygnowaniu i poczuciu bezsensu. Za każdym jednak razem brałem się w garść, patrzyłem w oczy mojej równie zmęczonej żony i zaczynałem od nowa.

Po czasie spędzonym przy gipsie, farbach i deskach wziąłem się za wizerunek budynku. Zostałem członkiem zarządu wspólnoty mieszkaniowej i zacząłem działać, by kamienica odzyskała wizerunek i funkcjonalność sprzed ponad stu lat.

Dzisiaj mieszkam w nowoczesnym, funkcjonalnym i ciepłym mieszkaniu. Okraszone jest to setkami godzin pracy, dokształceniem i wewnętrzną walką z samym sobą. Było warto. Opłacało się nie poddać i przejść przez wszystkie te nieszczęsne etapy. Efekt jest wart swojej ceny. Pamiętam o czym myślałem i jak bardzo chciałem zrezygnować. Gdybym to zrobił nie miałbym tego wspaniałego mieszkania, ale przede wszystkim nie miałbym tylu doświadczeń, które bezwzględnie pozwalają mi stwierdzić, że: „Wybór celu i trzymanie się go zmienia wszystko”.

BeBetter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Kim jesteśmy?

BeBetter Team to grupa odważnych i pozytywnie nakręconych ludzi. Znajdziesz w nas humor i energię potrzebną do realizacji marzeń. Działamy codziennie, a nie tylko czasami. Żyjemy przez duże „Ż”, bo nasze życie to wspaniały i niesamowity dar, a nie przypadek, z którym trzeba sobie jakoś radzić. Jesteśmy ludźmi otwartymi na wszelkie wyzwania, które stawia przed nami los. Jeśli szukasz MOTYWACJI, DOBREGO HUMORU i odrobiny NIEMOŻLIWEGO to dobrze trafiłeś.

Jeśli chcesz do nas dołączyć i dzielić się swoją pozytywną energią z resztą ludzi... ZAPRASZAMY SERDECZNIE!