fbpx

„Nigdy nie będziesz żałować tego, że ćwiczyłeś”

wrz. 28, 2021 | Większa dawka motywacji | 0 komentarzy

Sport, trening, dieta? Słowa znane każdemu, jednak tylko nieliczni potrafią zrozumieć ich sens. Dla jednych będzie to pasja, zabawa, przyjemność… Inni z kolei odkryją je jako zdrowie, sposób na nudę czy drogę do sukcesu. Są też tacy, dla których będzie to wyłącznie marnotrawienie czasu, wydatki finansowe, a w końcu bezcelowe męczenie swojego ciała. Pytanie brzmi: jak Ty rozumiesz te słowa?

„Dla mnie jest już za późno…”

Podstawą do rozpoczęcia treningu czy diety jest to, czy tego chcesz — skoro czytasz ten wpis, to prawdopodobnie pragniesz zmienić coś w swoim życiu. Zbudować lepszą sylwetkę, osiągnąć satysfakcjonujące wyniki w sporcie czy zwyczajnie odnaleźć nową pasję. Cel, jaki sobie wyznaczasz, ma kluczowe znaczenie w automotywacji. Drugą ważną kwestią jest wiara we własny sukces. Wyobraź sobie, jak wyglądasz i co zyskałeś po zakończeniu diety oraz kilku treningach. Przyjemny widok, prawda? Teraz musisz dążyć, by uzyskać ten efekt. Myślisz, że Ci się nie uda? Jeśli nie uwierzysz, być może masz rację. Myślisz, że dasz radę? Jest duża szansa, że Ci się powiedzie. Dopóki ostatnie ziarenko piasku w klepsydrze Twojego życia się nie przesypie, masz możliwość dokonania wielkich zmian — nigdy nie jest za późno.

„Na początku będą pytać, po co to robisz. Później będą pytać, jak to zrobiłeś”

„Zacznę od poniedziałku”… „Pracuję, nie mam czasu”… „Nie stać mnie na to”… To kłamstwa. Typowe wymówki, które zawsze przychodzą do Twojej głowy na początku nowej, życiowej ścieżki. Nie odkładaj tego na jutro, bo stracisz coś, czego nie da się odzyskać — cenny czas. Zacznij od małych kroków. Pójdź na spacer, zaplanuj dietę, poczytaj o naprawdę smacznych daniach dla osób odchudzających się czy zrób kilka ćwiczeń. To już coś. Znak, że nie tylko chcesz, ale też to robisz, a co ważne, nic za to nie płacisz. Uważasz, że po 8 godzinach pracy jesteś zmęczony i nie możesz robić nic, poza pójściem spać? Bzdura. Nie opieraj swojego życia na śnie i karierze — „Jeżeli nie masz pasji, to znaczy, że marnujesz swój czas”. Baw się, kształtuj i rozwijaj. Spraw, by praca nie była jedynym, o czym myślisz każdego dnia. Dzięki temu czas w niej przyjemniej Ci minie, zyskasz dodatkową energię do życia oraz poczujesz, że każdy kolejny dzień tygodnia może być ciekawy.

Wiadomo, że na początku będzie trudno. Osoby z Twojego otoczenia mogą mówić, że w takim tempie nic nie osiągniesz. Są w błędzie. „Musisz wierzyć w siebie wtedy, gdy nikt inny w Ciebie nie wierzy — to czyni Cię wygranym już na początku”. Dojdziesz na szczyt nawet powoli i zrealizujesz swoje plany, to pewne. Może efekty fizyczne nie będą widoczne od razu, ale psychiczne na pewno. Pokażesz samemu sobie, że jesteś w stanie — potrafisz wyłamać się z więzienia codzienności i dążyć po swoje. Kiedy Ty to zauważysz, inni także. A wtedy będą Ci tylko zazdrościć.

„Do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba wejść po schodach”

Nie przytyłeś w jeden dzień, toteż nie stworzysz w tak krótkim czasie idealnej sylwetki. Ale nie to się liczy. Ważna jest regularność i zawziętość. Z czasem Twój organizm zaadoptuje się do otoczenia i będzie się wręcz domagał kolejnych ćwiczeń, a z kolei odpowiednia dieta wyeliminuje potrzebę podjadania. Szukaj przeróżnych sposobów do automotywacji — każdy jest inny i na zachętę potrzebuje zupełnie czego innego. Należy jednak pamiętać, by zmiany w życiu wprowadzać z uśmiechem na ustach. To da gwarancję, że będą one dobre.

Na początku warto postawić na drobiazgi, które zmotywują Cię do działania. Kup sobie specjalne motywacyjne koszulki, których nadruk będzie Ci przypominał o Twoich celach. Możesz w nich pójść na siłownię czy na spacer, lecz sam fakt, że każdego dnia będziesz na nie spoglądać, przypomni Ci, po co to robisz. Prawdopodobnie Twój umysł już szuka wymówek — że „zbliża się zima, i tak nie będzie widać tej koszulki”, „jest mało stylowa”… — żaden problem, możesz też kupić bluzy motywacyjne, które wbrew pozorom zdają egzamin, bo inspirują, a do tego ciekawie wyglądają. Oczywiście nie jest to jedyny sposób na zmotywowanie się do pracy, lecz jak mówił Martin Luther King: „Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodź. Jeśli nie umiesz chodzić, czołgaj się. Ale bez względu na wszystko — posuwaj się naprzód”.

Nie rezygnuj ze swoich marzeń. Nie daj się zamknąć w bańce, która sterowana jest wyłącznie codziennymi obowiązkami. Chociaż spróbuj, a zobaczysz, jakie to jest przyjemne. Pamiętaj, że przejść można przez każde trudności, jednak nie można się poddawać, bo będziesz musiał zaczynać wszystko od początku. Nie odkładaj nic na jutro — tyczy się to nie tylko diety czy siłowni, ale całego życia. Chcesz założyć własną firmę? Nauczyć się grać na gitarze? Śpiewać? Nie czekaj. Twoja przyszłość zaczyna się dzisiaj.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Kim jesteśmy?

BeBetter Team to grupa odważnych i pozytywnie nakręconych ludzi. Znajdziesz w nas humor i energię potrzebną do realizacji marzeń. Działamy codziennie, a nie tylko czasami. Żyjemy przez duże „Ż”, bo nasze życie to wspaniały i niesamowity dar, a nie przypadek, z którym trzeba sobie jakoś radzić. Jesteśmy ludźmi otwartymi na wszelkie wyzwania, które stawia przed nami los. Jeśli szukasz MOTYWACJI, DOBREGO HUMORU i odrobiny NIEMOŻLIWEGO to dobrze trafiłeś.

Jeśli chcesz do nas dołączyć i dzielić się swoją pozytywną energią z resztą ludzi... ZAPRASZAMY SERDECZNIE!