fbpx

Opłaca się?

Cze 4, 2019 | Większa dawka motywacji | 0 komentarzy

Zmień słownictwo, a zmienisz swoje życie. Znajomi postrzegają nas tak samo jak my ich. Jeśli masz w otoczeniu ludzi usposobionych negatywnie, którzy wciąż są na „nie”, to doskonale wiesz, że nie są oni lubiani, podziwiani, a raczej otoczenie stara się ich unikać. Odwrotnie jest z ludźmi optymistycznie nastawionymi i uśmiechniętymi. Wszyscy do nich lgną, każdy widzi w nich osobę godną rozmowy i spędzenia z nią czasu.

To jak będą postrzegali nas znajomi zależy od naszego zachowania i sposobu podejścia do problemów. Jeśli jesteś na „tak”, to zwykle, gdy słyszysz o problemie niemal od razu widzisz jego rozwiązanie. Jeśli jesteś na „nie”, każdy problem cię przytłacza. Nie znajdziesz rozwiązania jeśli nie otworzysz umysłu i go nie poszukasz. Żeby się tak stało najpierw trzeba zaakceptować fakt, że jest problem i pomyśleć jakie są jego rozwiązania.

Kolejną rzeczą, która odstrasza ludzi od osób, które wiecznie są na „nie” jest ich agresywna reakcja na przeszkody. Agresja zamyka umysł. Jeśli jesteśmy zdenerwowani to ciężko nam coś konstruktywnego wymyślić, bo nasze myśli są ukierunkowane na destrukcję. Osoby pozytywne z kolei nie zatracają się w gniewie dzięki czemu przy okazji przeszkód automatycznie reagują w sposób otwarty, poszukują rozwiązań. Często można usłyszeć od ludzi opinię, że „jeśli jestem agresywny to jestem, jeśli jestem zamknięty to jestem, bo ja zwyczajnie taki jestem”. Nijak ma się to jednak do rzeczywistości. To czy jesteśmy dobrzy, czy też nie, zależy od nas samych.

Postrzeganie naszej osoby przez otoczenie wynika głównie z naszych decyzji. Dla przykładu dam stanowisko kierownicze w firmie. Czemu jednych kierowników się nienawidzi, a innych darzy dużą sympatią. W końcu i to i to kierownik, przełożony który wymaga od nas w pracy. Samo stanowisko nie definiuje osoby. Można wymagać od ludzi, a jednocześnie być otwartym na ich problemy i sugestie, rozmawiać z nimi otwarcie i chętnie słuchać ich zdania. Można również wyłącznie wymagać od podwładnych i skupiać się na realizacji celów przedkładanych przez kadrę dyrektorską. W obu przypadkach trzeba zaznaczyć, że przełożeni kierownika, bez względu na to czy jest człowiekiem wyrozumiałym dla pracowników, czy też tyranem, będą od niego wymagali jak najlepszych wyników. Różnica polega na tym, że w pierwszym wypadku pracownicy z chęcią pomogą przełożonemu w realizacji planów, a w drugim będą mu to utrudniać.

Otwartość na otoczenie sprawia, że otoczenie jest otwarte na nas. Jeśli pomagasz to ludzie czują się niejako w obowiązku, by pomóc Tobie, gdy potrzebujesz pomocy. Niezwykle ważne jest też to, że takie optymistyczne podejście nic Cię nie kosztuje. W końcu jeśli pomagasz komuś dopłynąć na drugi brzeg, sam też tam dopływasz. Świeczka nie gaśnie od tego,że zapala inne.

Taka postawa nie wynika z naszego charakteru. Charakter nie jest bowiem rzeczą nabytą wraz z urodzeniem. Kształtuje się go latami poprzez podejmowanie decyzji o otwartości na świat, bądź zamknięciu się na niego. Zdecyduj zatem czy jesteś na „tak”, czy na „nie”. Od tego prawdopodobnie będzie zależeć całe Twoje życie.

BeBetter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Kim jesteśmy?

BeBetter Team to grupa odważnych i pozytywnie nakręconych ludzi. Znajdziesz w nas humor i energię potrzebną do realizacji marzeń. Działamy codziennie, a nie tylko czasami. Żyjemy przez duże „Ż”, bo nasze życie to wspaniały i niesamowity dar, a nie przypadek, z którym trzeba sobie jakoś radzić. Jesteśmy ludźmi otwartymi na wszelkie wyzwania, które stawia przed nami los. Jeśli szukasz MOTYWACJI, DOBREGO HUMORU i odrobiny NIEMOŻLIWEGO to dobrze trafiłeś.

Jeśli chcesz do nas dołączyć i dzielić się swoją pozytywną energią z resztą ludzi... ZAPRASZAMY SERDECZNIE!