fbpx

Planowanie

Mar 13, 2019 | Motywacja do kawy | 0 komentarzy

Od dawna obserwuję działania znajomych.  Jestem w wieku maksymalnej produktywności toteż moi rówieśnicy właśnie teraz dokonują prób podbicia świata, realizacji celów i spełniania marzeń. Niewiele mogę ich nauczyć, często podpowiadam lub ostrzegam. Tak to w życiu już jest, że „zapalonych” łatwo zgasić, więc lepiej nie ingerować. Widzę ludzi w kwiecie wieku i zmotywowanych do tego by coś osiągnąć. Jest natomiast jedna rzecz, która kala mi oczy. Brak właściwego planowania.

Jeśli chcesz osiągnąć sukces najpierw musisz usiąść i dowiedzieć się co tak naprawdę chcesz osiągnąć. Start do marzeń nie może odbywać się wyłącznie pod wpływem impulsu. Nie może być tak, że stajesz przed lustrem, odkrywasz nijakość swojej codzienności i zaczynasz zmieniać. To droga donikąd.

W ten sposób jedynym ze szczytów, które możesz zdobyć jest co najwyżej osiedlowa górka do zjeżdżania na sankach zimą. Każda wyprawa na poważny szczyt wymaga poważnych przygotowań. Nawet Gubałówkę ciężko jest zdobyć w klapkach. Chyba, że wjeżdżając kolejką.

Na szczyty naszych marzeń podobnie jak na szczyty wielkich gór musimy się solidnie przygotować. Należy również założyć, że droga ta może być podzielona na odcinki. Właściwe przygotowanie zaczyna się od warstwy mentalnej. Już na początku trzeba założyć co jest celem i dlaczego zaczynasz, bo właśnie ta myśl będzie Ci wsparciem w najtrudniejszych chwilach. Nie możesz narzekać, że idąc na szczyt masz pod górę i że będzie ciężko, ale w czasie gdy ból stanie się nie do zniesienia musisz… musisz… musisz sobie przypomnieć dlaczego zacząłeś.

Sama droga zawsze niesie ze sobą wiele niespodzianek i niebezpieczeństw, ale Twoje dobre przygotowanie pozwoli Ci sobie z nimi poradzić. Nie ufaj powszechnemu optymizmowi. Dobrze się przygotuj. Odczucia innych ludzi, są ich odczuciami, a nie Twoimi. Jeśli w grudniu będzie sprzyjająca pogodna, będzie ciepło i bezwietrznie, to nikt, absolutnie nikt, mnie nie namówi, aby na Śnieżkę wybrać się w sandałkach i bez płaszcza. Nawet jeśli wszyscy tak będą szli to jest to tylko i wyłącznie ich problem. Ja ubiorę wygodne buty i ciepłą kurtkę, bo nie jest ważne jakie warunki są tam gdzie zacznę, ale ważne jest to co spotka mnie po drodze i jakie warunki panują na szczycie.

Planujcie wasze wyprawy i zdobądźcie się na właściwe przemyślenia wypadków jakie mogą was spotkać. Nie traćcie nigdy nadziei i nie porzucajcie marzeń. Wszędzie da się dojść, tylko trzeba się dowiedzieć jak. Budujcie własne świątynie celów, cegła po cegle stawiajcie je tak by nigdy nie runęły. Z marzeniami jest jedna ważna zasada:

Budujcie domy pełne MARZEŃ. Budujcie bloki, wieżowce, hale, wznoście choćby baraki i altany MARZEŃ, ale nigdy nie pozwólcie sobie bywać na Marzeń cmentarzach.

BeBetter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Kim jesteśmy?

BeBetter Team to grupa odważnych i pozytywnie nakręconych ludzi. Znajdziesz w nas humor i energię potrzebną do realizacji marzeń. Działamy codziennie, a nie tylko czasami. Żyjemy przez duże „Ż”, bo nasze życie to wspaniały i niesamowity dar, a nie przypadek, z którym trzeba sobie jakoś radzić. Jesteśmy ludźmi otwartymi na wszelkie wyzwania, które stawia przed nami los. Jeśli szukasz MOTYWACJI, DOBREGO HUMORU i odrobiny NIEMOŻLIWEGO to dobrze trafiłeś.

Jeśli chcesz do nas dołączyć i dzielić się swoją pozytywną energią z resztą ludzi... ZAPRASZAMY SERDECZNIE!