fbpx

Póki tama stoi!

Cze 9, 2019 | Większa dawka motywacji | 0 komentarzy

Pośród owiec warto być wilkiem. W świecie w którym przy każdej drodze stoją znaki zapytania warto być odpowiedzią, a pośród wymówek siłą sprawczą.

Niedawno, na jednym z wykładów usłyszałem, że w podejmowaniu ważnych decyzji wystarczy powiedzieć „raz się żyje” i pójść w to. Moi drodzy, to jest pochwała hipokryzji. Myślisz „nie” mówisz „tak”. Nie zgadzam się z tym bowiem raz… to się umiera.

Żyje się codziennie i codziennie możesz podejmować decyzje, nawet te najtrudniejsze i codziennie możesz się mylić, a następnego dnia wycofywać się ze złych decyzji. To, że dziś ryzykując podjąłem właściwą decyzję nie znaczy, że jutro też taką podejmę, a moja dzisiejsza pomyłka nie przekreśla jutrzejszego sukcesu.

Prawdziwym problemem w każdej sytuacji i przy okazji każdej sprawy jest decyzja najgorsza z możliwych, czyli brak decyzji. Nie łudźcie się, że jakoś to będzie, że problemy same się rozwiążą i znikną. Nigdy się tak nie dzieje, a jeśli wydaje się, że tak się stało to problemy powrócą, szybko i mocniejsze. W czasie powodzi ludziom znajdującym się za tamą wydaje się, że powodzi nie ma. Póki tama stoi. Gdy zakopiesz kamienie na plaży to ich nie widzisz, póki nie przyjdzie przypływ.

Praw ludzkich nie da się oszukać, a więzienia są pełne tych co próbowali. Strach towarzyszący podejmowaniu decyzji można zastąpić statystyką. Jeśli je podejmujesz i się mylisz to możesz poprawiać błędy, jeśli nie robisz nic jesteś zdany na decyzje podejmowane przez innych ludzi.

Ruszaj wojowniku i pamiętaj…nigdy… nigdy… nigdy się nie poddawaj. Ten kto się poddaje nigdy nie wygrywa.

BeBetter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Kim jesteśmy?

BeBetter Team to grupa odważnych i pozytywnie nakręconych ludzi. Znajdziesz w nas humor i energię potrzebną do realizacji marzeń. Działamy codziennie, a nie tylko czasami. Żyjemy przez duże „Ż”, bo nasze życie to wspaniały i niesamowity dar, a nie przypadek, z którym trzeba sobie jakoś radzić. Jesteśmy ludźmi otwartymi na wszelkie wyzwania, które stawia przed nami los. Jeśli szukasz MOTYWACJI, DOBREGO HUMORU i odrobiny NIEMOŻLIWEGO to dobrze trafiłeś.

Jeśli chcesz do nas dołączyć i dzielić się swoją pozytywną energią z resztą ludzi... ZAPRASZAMY SERDECZNIE!