fbpx

Problem z wiarą?

Cze 7, 2019 | Większa dawka motywacji | 0 komentarzy

Ludzie codziennie w coś wierzą. Codziennie mamy na coś nadzieję. Wierzymy w Boga, w pomyślność planów rządowych, w słuszność strategii firmy w której pracujemy. Najtrudniej jednak uwierzyć nam w samych siebie.

Często gdy życzę ludziom powodzenia słyszę: „Nie dziękuję”! Tak żeby nie zapeszyć. Tak żeby się z losem nie drażnić. A wystarczyłoby powiedzieć: „Dziękuję, jestem dobrze przygotowany, na pewno mi się uda”. Czy to nie podnosi na duchu znacznie bardziej niż strachliwe „nie dziękuję”.

Wydaje mi się, że problem z wiarą we własne siły ma dwa korzenie. Jeden to są przekonania wyniesione z domu. Z pokolenia na pokolenie uczymy się być przesadnie skromni. Nawet jeśli mamy jakieś talenty to najlepiej ich nie pokazywać, żeby nie posądzili nas o przechwalanie. Nie pomagają też teksty w stylu: „ucz się bo będziesz rowy kopał”. Zamiast rozwijać pasję dziecka, straszymy je ciemną wizją przyszłości. Swoją drogą obecnie operator koparki to całkiem dobrze opłacana praca.

Drugim „suchym” korzeniem wiary w siebie jest strach. Strach dwojako rozumiany. Obawa przed wyjściem ze „strefy komfortu” i porzuceniem dotychczasowego ciepłego, choć niewygodnego miejsca oraz obawa przed niepowodzeniem. Pamiętaj, że porażki niosą więcej nauki niż zwycięstwa, a także to, że nie przegrywasz dopóki walczysz. Ja po każdym niepowodzeniu wstaję rano i próbuję znowu. Nie dlatego, że jestem uparty, tylko dlatego, że z każdym kolejnym dniem znam coraz więcej złych rozwiązań, na które się już nie natknę, a przede wszystkim nie znajduję żadnej ani moralnej ani merytorycznej przyczyny do zakończenia starań o sukces. Stań przed lustrem i spójrz w twarz osoby wierzącej. Nie wiara, a wierni czynią cuda!

BeBetter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Kim jesteśmy?

BeBetter Team to grupa odważnych i pozytywnie nakręconych ludzi. Znajdziesz w nas humor i energię potrzebną do realizacji marzeń. Działamy codziennie, a nie tylko czasami. Żyjemy przez duże „Ż”, bo nasze życie to wspaniały i niesamowity dar, a nie przypadek, z którym trzeba sobie jakoś radzić. Jesteśmy ludźmi otwartymi na wszelkie wyzwania, które stawia przed nami los. Jeśli szukasz MOTYWACJI, DOBREGO HUMORU i odrobiny NIEMOŻLIWEGO to dobrze trafiłeś.

Jeśli chcesz do nas dołączyć i dzielić się swoją pozytywną energią z resztą ludzi... ZAPRASZAMY SERDECZNIE!