fbpx

Rockefeller naszych czasów – Robert Kiyosaki

Lut 24, 2019 | Osobowości i autorytety | 0 komentarzy

Robert Kiyosaki urodził się na Hawajach w 1947 roku w rodzinie japońsko-amerykańskiej. Studiował w collegu w Nowym Jorku. Po skończeniu edukacji służył w w marynarce wojennej Stanów Zjednoczonych gdzie doszedł do stopnia oficera i pilota helikopterów. Brał udział w wojnie w Wietnamie. Po służbie pracował w firmach Standart Oil, a potem Xerox. Po paśmie sukcesów zawodowych, między innymi brał udział w dochodowej inwestycji w portfele nylonowe, ostatecznie został bankrutem. Mniej więcej w tym czasie stworzył i wcielił w życie swoją teorię na temat życia finansowego. W 1985 roku uruchomił Cashflow Technologies, firmę sprzedającą materiały szkoleniowe i promującą jego książki. W niespełna dekadę działalność ta pozwoliła mu stać się rentierem, czyli człowiekiem posiadającym na tyle duże dochody pasywne, iż nie musiał już pracować.

Teorie Roberta Kiyosaki opierają się głównie na rozwoju w dziedzinie życia finansowego. Mówią one o przepływie pieniędzy w systemie finansowym otaczającym każdego człowieka, o potrzebie właściwego inwestowania pozyskanych środków tak by w którymś momencie to pieniądze zaczęły pracować na ich właściciela. Wszystkie te rady oraz wiele innych zawarł w swoich publikacjach, z których najsławniejszą jest sprzedana w 17 milionach egzemplarzy książka „Biedny ojciec, bogaty ojciec”.

Robert Kiyosaki przekonał do swoich racji miliony ludzi, ale jak to zawsze w takich przypadkach bywa ma również spore grono krytyków. Zarzucają mu oni duże ryzyko inwestycyjne jego propozycji, a nawet to, że jego teorie są fałszywe i niemożliwe do osiągnięcia.

Za autorem przemawiają jednak fakty. W krótkim czasie z bankruta stał się inwestorem, biznesmenem i twórcą kilkudziesięciu publikacji, które przeczytały miliony ludzi. Światowej sławy autor i wykładowca Zig Ziglar powiedział: „Jeśli chcemy wydostać się na finansowy szczyt, koniecznie musimy przeczytać „Bogatego ojca, Biednego ojca”. Książka uczy zdrowego rozsądku i zrozumienia rynku – niezbędnych elementów naszej finansowej przyszłości”, a The Wall Street Journal napisał: „Wartościowy punkt widzenia, który powinniśmy przekazać naszym dzieciom, uczący tego, czego nie poznają w szkole: finansowego elementarza. Bestseller na listach czytelniczych w New York Times, Wall Street Journal i Business Week, „Bogaty ojciec, Biedny ojciec” Roberta Kiyosaki jest punktem wyjścia dla rodziców i dziadków w procesie edukowania następnej generacji”.

Zdanie zarówno na temat autora jak i jego książek najlepiej wyrobić sobie samemu poprzez sięgnięcie do jego bestselerów. Jedno natomiast nie ulega wątpliwości jest on bezwzględnie wybitną postacią, a stworzone przez teorie nie tylko zyskały wielu entuzjastów, ale również zmieniły życie wielu ludzi. Czysty umysł sam ocenia dobre rozwiązania zatem na co czekasz… do lektury!

Więcej na temat książek Roberta Kiyosaki znajdziesz tutaj:

„Bogaty ojciec, biedny ojciec” Robert T. Kiyosaki

„Biznes XXI wieku” Robert T. Kiyosaki

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Kim jesteśmy?

BeBetter Team to grupa odważnych i pozytywnie nakręconych ludzi. Znajdziesz w nas humor i energię potrzebną do realizacji marzeń. Działamy codziennie, a nie tylko czasami. Żyjemy przez duże „Ż”, bo nasze życie to wspaniały i niesamowity dar, a nie przypadek, z którym trzeba sobie jakoś radzić. Jesteśmy ludźmi otwartymi na wszelkie wyzwania, które stawia przed nami los. Jeśli szukasz MOTYWACJI, DOBREGO HUMORU i odrobiny NIEMOŻLIWEGO to dobrze trafiłeś.

Jeśli chcesz do nas dołączyć i dzielić się swoją pozytywną energią z resztą ludzi... ZAPRASZAMY SERDECZNIE!