fbpx

Siła historii, a potrzeba czasów!

Sie 1, 2019 | Motywacja do kawy, Większa dawka motywacji | 0 komentarzy

Kiedy urodziło się moje dzicko, pierwsze spontaniczne słowa jakie wypowiedziałem brzmiały tak: „Jeszcze nikt tak mały, w tak krótkim czasie nie dał mi tak wiele”. Emocje towarzyszące porodowi są czymś, czego nie da się opisać kulturalnie słowami.

Mój syn ma ojca i matkę. Dwoje rodziców, ukształtowanych przez dwie różne rodziny. Spójność poglądów opiera się na bezgranicznej miłości do dziecka. Z jednej strony przekaz genów, z drugiej właściwe wychowanie.

Często spotykam się z postulatem, że przeszłość trzeba pochować i zacząć żyć przyszłością. To tak jakby pochować rodziców i o nich nie myśleć.

Pamięć historii narodu żyje w nas wszystkich tylko i wyłącznie poprzez przekaz wychowania. Współcześnie nikt nie zmusza nas by chwycić za broń i bronić ojczyzny. To wielkie szczęscie. Rozpatrywanie historii poprzez terażniejsze spojrzenie na świat jest wielkim błędem. Dziś nie jesteśmy w stanie, nawety przy pomocy najbardziej wybujałej wyobraźni, poczuć to co czuli ludzie walczący o swój kraj.

Studiowałem historię i jeden z moich profesorów powiedział kiedyś: „To o czym dziś się uczymy, niedawno było okolicznościami z którymi musieli zmierzyć się ówcześni ludzie”. Nasi rodacy wywalczyli w 1989 roku wolność, a nie bezpieczeństwo. Dlatego tak ważne jest byśmy nasze dzieci wychowywali z uwzględnieniem praw tych którzy za nasze współczesne dobro oddali najwyższą cenę.

Każdy z nas planuje jutro, ale jak powiedział Woody Allen: „Jesli chcesz rośmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach”. Życie jest nieprzewidywalne od zawsze i na zawsze takie pozostanie. Czasy i ludzie się zmieniją. Dlatego rolą rodziców jest przygotowanie dzieci do życia, a nie do współczesności. To w końcu nieznajomość przyczyn jest przyczyną wszystkich porażek.

BeBetter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Kim jesteśmy?

BeBetter Team to grupa odważnych i pozytywnie nakręconych ludzi. Znajdziesz w nas humor i energię potrzebną do realizacji marzeń. Działamy codziennie, a nie tylko czasami. Żyjemy przez duże „Ż”, bo nasze życie to wspaniały i niesamowity dar, a nie przypadek, z którym trzeba sobie jakoś radzić. Jesteśmy ludźmi otwartymi na wszelkie wyzwania, które stawia przed nami los. Jeśli szukasz MOTYWACJI, DOBREGO HUMORU i odrobiny NIEMOŻLIWEGO to dobrze trafiłeś.

Jeśli chcesz do nas dołączyć i dzielić się swoją pozytywną energią z resztą ludzi... ZAPRASZAMY SERDECZNIE!