fbpx

Sposób na przekroczenie granicy!

Maj 17, 2019 | Motywacja do kawy, Większa dawka motywacji | 0 komentarzy

Wielkie biznesy zaczynały się w garażach. Ten paradoks jest wynikiem ideowego myślenia. Jest to swoiste życiowe „bardzo chcę”. Od wprowadzenia w życie pomysłu dzieli nas cienka granica, na straży której stoi dwóch strażników. Pierwszy nazywa się „wymówka” i stara się bronić przed chcącymi przekroczyć próg, naturalną ludzką przypadłością, czyli lenistwem. Drugi jest silniejszy, bo odwołuje się do instynktów, a nazywa się „strach”. Paszportem do przekroczenia granicy jest pewność siebie.

Każdego dnia setki tysięcy idei umiera przy drzwiach do sukcesu. Tych, którym uda się przekroczyć próg czeka długa i ciężka praca – praca nad sobą. Wielu ludzi myśli, że nie osiągają wyników wyłącznie dlatego, że los im nie sprzyja. To bzdura. Wytrwałość rodzi wyniki, a wyniki to jest luksus. Nie ma współcześnie i nigdy nie było luksusu za darmo. Wszystko kosztuje. Urzeczywistnienie wizji jest długą i ciężką drogą. Jest to jednocześnie szlak prowadzący na szczyt, a najlepszym tego przykłądem są światowe korporacje, które rodziły się w piwnicach, kantynach i garażach.

bardzo chcesz, to nic nie stanie Ci na drodze do celu. W porażkach widzisz odkrycia, a w trudnościach szansę. Gdy wyrzucają Cię drzwiami to wchodzisz kominem, gdy zapchają komin to puk, puk… stukasz do okna. A pieniądze? Pieniądze są środkiem płatniczym, a nie problemem. Wartości nie przelicza się na żadną walutę, więc kążda cena jest do przyjęcia.

Wielkie osiągnięcia rodzą się w głowach i karmią się potem płynącym po czole oraz starganymi nerwami. Gdy idziesz do swojego upragnionego celu, gdy podążasz za swoją wizją to ściany rzeczywistości wydają się być tak blisko Ciebie, że masz klaustrofobiczne wrażenie, że za chwilę będzie zbyt wąsko by się przecisnąć. Nie ma na to rady, bo: „”Do wielkich osiągnięć przez wąskie ścieżki”.

BeBetter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Kim jesteśmy?

BeBetter Team to grupa odważnych i pozytywnie nakręconych ludzi. Znajdziesz w nas humor i energię potrzebną do realizacji marzeń. Działamy codziennie, a nie tylko czasami. Żyjemy przez duże „Ż”, bo nasze życie to wspaniały i niesamowity dar, a nie przypadek, z którym trzeba sobie jakoś radzić. Jesteśmy ludźmi otwartymi na wszelkie wyzwania, które stawia przed nami los. Jeśli szukasz MOTYWACJI, DOBREGO HUMORU i odrobiny NIEMOŻLIWEGO to dobrze trafiłeś.

Jeśli chcesz do nas dołączyć i dzielić się swoją pozytywną energią z resztą ludzi... ZAPRASZAMY SERDECZNIE!