fbpx

Ty też z tym walczysz?

Kwi 26, 2019 | Motywacja do kawy, Większa dawka motywacji | 0 komentarzy

Długo nie mogłem przełamać się i przezwyciężyć swoich lęków. Kiedyś przeczytałem „nazwij swój lęk”. Trafione. Mój problem tkwił właśnie w tym, że sam nie wiedziałem z czym walczę. Oczywiście wiedziałem czego się boję, ale to nic mi nie mówiło.

Bałem się straty. Związek toksyczny. Jad i trucizna. „Boję się, że ją stracę” to to samo co „decyduję się na nieszczęśliwy związek z nią”. Dopiero kiedy uświadomiłem sobie czego się lękam otworzyły się przede mną perspektywy.

Nawet jeśli ta obawa jest zasadna, to coś stracę i zyskam coś w zamian. Najważniejsza była sama istota strachu. Przecież gdyby związek był szczęśliwy to nie miałbym powodów do obaw.

To jest paradoks. Piję truciznę w nadziei, że mnie pobudzi, a nie zabije. To jest chore. Ale dopiero, kiedy sobie to uświadomiłem wiedziałem jak z tym walczyć.

Odszedłem, ale nie od razu. Najpierw zrobiłem wszystko co mogłem, tak bym był pewien tego, że nic więcej zrobić nie mogę. Wówczas lęk zamienił się w naturalną zmianę. Otworzył mi drzwi. Wtedy nauczyłem się tej jednej rzeczy: Jeśli z czymś walczysz, nazwij to!

BeBetter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Kim jesteśmy?

BeBetter Team to grupa odważnych i pozytywnie nakręconych ludzi. Znajdziesz w nas humor i energię potrzebną do realizacji marzeń. Działamy codziennie, a nie tylko czasami. Żyjemy przez duże „Ż”, bo nasze życie to wspaniały i niesamowity dar, a nie przypadek, z którym trzeba sobie jakoś radzić. Jesteśmy ludźmi otwartymi na wszelkie wyzwania, które stawia przed nami los. Jeśli szukasz MOTYWACJI, DOBREGO HUMORU i odrobiny NIEMOŻLIWEGO to dobrze trafiłeś.

Jeśli chcesz do nas dołączyć i dzielić się swoją pozytywną energią z resztą ludzi... ZAPRASZAMY SERDECZNIE!