fbpx

W oczekiwaniu na… „Najgorsze”!

Maj 26, 2019 | Motywacja do kawy, Większa dawka motywacji | 0 komentarzy

Każdy z nas staje czasem przed ciężkimi sytuacjami w życiu codziennym. Jedni spotykają się z tym częściej, a inni rzadziej, ale każdego to dotyka. Stresowe sytuacje można uznać za powszechne, każdego dnia w pracy natrafiamy na takowe. Ale co to jest to „najgorsze”?

Wyobraźcie sobie, a może przypomnijcie, wydarzenie które postawiło was w obliczu nieuchronności, a za razem wydarzenie przy okazji którego nie mieliście do wyboru „dobrej decyzji”. W każdym wypadku jest źle. Największym problemem w takim wypadku jest to, że trudno nam myśleć rozsądnie o rozwiązaniach kiedy w głowie pojawia się wyłącznie kalkulacja ceny skutków. Co zrobić w sytuacji bez wyjścia? Przygotować się na najgorsze i spokojnie je przyjąć. To co ma się stać i tak się stanie.

Pomyśl wówczas nie o tym co zrobić aby jakoś przeżyć nadchodzącą tragedię, tylko co zrobisz potem. Jeśli mają Cię wyrzucić z pracy za nieudane transakcje lub niewypełniony plan to nie rozpaczaj nad nieuchronnym. Zacznij szukać innej pracy. Jeśli faktycznie Cię zwolnią to znajdziesz inne zajęcie. Jeśli nie to przynajmniej zrobisz sobie rozeznanie w rynku pracy zamiast zamartwiać się.

Pamiętajcie, każdy dzień się kiedyś kończy. Koniec dnia to jeszcze nie koniec świata. Porażka to tylko siniak, nie tatuaż.

BeBetter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Kim jesteśmy?

BeBetter Team to grupa odważnych i pozytywnie nakręconych ludzi. Znajdziesz w nas humor i energię potrzebną do realizacji marzeń. Działamy codziennie, a nie tylko czasami. Żyjemy przez duże „Ż”, bo nasze życie to wspaniały i niesamowity dar, a nie przypadek, z którym trzeba sobie jakoś radzić. Jesteśmy ludźmi otwartymi na wszelkie wyzwania, które stawia przed nami los. Jeśli szukasz MOTYWACJI, DOBREGO HUMORU i odrobiny NIEMOŻLIWEGO to dobrze trafiłeś.

Jeśli chcesz do nas dołączyć i dzielić się swoją pozytywną energią z resztą ludzi... ZAPRASZAMY SERDECZNIE!