fbpx

Weź to!

Mar 17, 2019 | Motywacja do kawy | 0 komentarzy

Co różni ludzi zdrowych, od tych ciężko i nieuleczalnie chorych? Świadomość! Ci drudzy świetnie zdają sobie sprawę z tego o czym nie myślą pierwsi. Czasami życie wygasa jak świeczka, która wypaliła się do cna i blado rzuca ostatnie światło, a czasem jest człowiekowi wyrwane nagle siłą. Gdy słucham tych którzy są u kresu swojego życia, jedynego jakie mają, rzadko słyszę w ich głosie żal i smutek. Ludzie ci żałują, że kończy się najpiękniejsza rzecz jaka ich spotkała, czyli życie, a jednocześnie próbują wyrwać z niego ile się da. Dużo częściej mam przyjemność obcować z ludźmi całkowicie zdrowymi… na całe szczęście, ale zdecydowanie rzadziej widzę w takich ludziach chęć do życia.

Żyjemy tak jak gdyby to życie miało trwać wiecznie i przez to złudne wrażenie tracimy mnóstwo czasu. Całymi latami czekamy na szczęście, które uśmiechnie się do nas jak los na loterii, nie robiąc w tym czasie zupełnie nic. Jakże zdumione musi być to szczęście, na które wyczekujesz, a ono już od dawna puka do Twojego serca, tylko nikt nie otwiera. Być szczęśliwym to być zdrowym i wolnym człowiekiem. Kiedy jesteś w pełni sił i nic Cię nie ogranicza to czego jeszcze oczekujesz? Nic więcej już nie ma. Cała reszta zależy od Ciebie.

Musisz sobie zdać z tego sprawę. Musisz uświadomić sobie, że masz już wszystko czego potrzebujesz do otwarcia drzwi szczęściu i otworzyć je. Weź to co masz i ruszaj. Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia.

Zawsze fascynowały mnie dzieci i ich motywacja do działania. One nigdy się nie poddają i zawsze korzystają z tego co mają wokół. Jeśli dziecko chce zrzucić kwiatek z parapetu do którego nie sięga, to robi wszystko żeby osiągnąć swój cel. Wyciąga rękę, staje na palcach, popłacze się, a potem znów sięga. Kiedy nie może dosięgnąć kwiatka szuka czegokolwiek na co mogłoby wejść, by stanąć wyżej być bliżej kwiatka. A dorośli ludzie ograniczeni doświadczeniem kiedy nie mogą po coś sięgnąć uznają to za nieosiągalne i czekają aż parapet się obniży. To jest paradoks.

Żyjemy w kraju, w którym nie mamy ograniczeń, możemy ZAROBIĆ ile chcemy i OSIĄGNĄĆ co chcemy. Tylko, czy CHCEMY? Możemy wyjechać z tego kraju i wrócić, jeśli mamy taką ochotę. „Sufity” naszych osiągnięć ustalamy sami. Czasem do bycia szczęśliwym wystarczy, że zdamy sobie z tego sprawę!
NIE NARZEKAJ, weź to co masz, skorzystaj z tego z czego możesz i już dziś zacznij zmieniać swoje ŻYCIE na lepsze.

BeBetter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Kim jesteśmy?

BeBetter Team to grupa odważnych i pozytywnie nakręconych ludzi. Znajdziesz w nas humor i energię potrzebną do realizacji marzeń. Działamy codziennie, a nie tylko czasami. Żyjemy przez duże „Ż”, bo nasze życie to wspaniały i niesamowity dar, a nie przypadek, z którym trzeba sobie jakoś radzić. Jesteśmy ludźmi otwartymi na wszelkie wyzwania, które stawia przed nami los. Jeśli szukasz MOTYWACJI, DOBREGO HUMORU i odrobiny NIEMOŻLIWEGO to dobrze trafiłeś.

Jeśli chcesz do nas dołączyć i dzielić się swoją pozytywną energią z resztą ludzi... ZAPRASZAMY SERDECZNIE!