fbpx

Wybierz jedno z dwóch!

Kwi 21, 2019 | Motywacja do kawy, Większa dawka motywacji | 0 komentarzy

Zerkanie w przeszłość ma dwa oblicza. Jedno, to pozytywne, pozwala nam ocenić jak wiele osiągnęliśmy przez ostatnie lata. Zwyczajnie przypominam sobie co robiłem i w jakim punkcie byłem rok temu, a gdzie jestem dzisiaj i wiem jak dużo się zmieniło.

Jeśli nic się nie zmieniło to wkracza drugie oblicze. Ja nazywam je „otchłanią”. Fryderyk Nietzsche powiedział kiedyś: „Jeśli zbyt długo patrzysz w otchłań, wówczas otchłań zaczyna patrzyć w ciebie”.

Mroczne widmo, ale prawdziwe. Gdy zbyt dużo teraźniejszości opierasz o wspomnienia, to niestety nie jesteś uczestnikiem teraźniejszości. Jeśli kiedyś było lepiej, to nie znaczy, że teraz też będzie. Przeszłość wyciera ciemne strony i zostawia jasne. Przeszłość jest abstrakcyjna. Przeszłość to otchłań.

Nie pozwól, by blade widmo przeszłości zabierało Ci teraźniejszość. Żyjesz dziś, a nie wczoraj. Słyszałem kiedyś trafną opinię: „Stare? Jedyne co dobrego jest stare, to obrazy i piosenki”. Ruszaj na przód, bo w przeszłości nic nowego już nie znajdziesz!

BeBetter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Kim jesteśmy?

BeBetter Team to grupa odważnych i pozytywnie nakręconych ludzi. Znajdziesz w nas humor i energię potrzebną do realizacji marzeń. Działamy codziennie, a nie tylko czasami. Żyjemy przez duże „Ż”, bo nasze życie to wspaniały i niesamowity dar, a nie przypadek, z którym trzeba sobie jakoś radzić. Jesteśmy ludźmi otwartymi na wszelkie wyzwania, które stawia przed nami los. Jeśli szukasz MOTYWACJI, DOBREGO HUMORU i odrobiny NIEMOŻLIWEGO to dobrze trafiłeś.

Jeśli chcesz do nas dołączyć i dzielić się swoją pozytywną energią z resztą ludzi... ZAPRASZAMY SERDECZNIE!