fbpx

Wymówka – droga donikąd!

Lut 16, 2019 | Motywacja do kawy | 0 komentarzy

Co stoi na przeszkodzie żeby zacząć już dziś?

Czemu nie teraz?

Ile trzeba przezwyciężyć wymówek żeby ruszyć?

A co jeśli IDEALNY MOMENT jest właśnie dziś?

I tylko dziś?!

W życiu masz tylko dwa takie dni, w których nie osiągniesz już nic. Jeden nazywa się „wczoraj”, a drugi „jutro”. Jeśli założysz sobie, że chcesz schudnąć to nie zrobisz tego myślą o siłowni, musisz tam pójść i ćwiczyć. Jeżeli chcesz zmienić pracę, to zaniesienie CV „jutro” może okazać się próbą o jeden dzień za późno.

Robert Lewandowski w jednym z wywiadów opowiadał o swoim zaangażowaniu w treningi. Mówił o kolegach, którzy dla ułatwienia pomijają pachołki między którymi mają biegać. Wydaje się to niewinnym ułatwieniem. Kiedy jednak przychodzi dzień próby, mecz, nie da się ominąć obrony przeciwnika biegnąc na wprost. Te małe detale mają wtedy znaczenie, a jego sukces opiera się właśnie na treningu tych małych detali.

Spotkałem się z ideą „kumulacji zadań”. Zakłada ona odkładanie spraw do załatwienia, do momentu w którym uzbiera się ich odpowiednia liczba, która pozwoli zrobić to wszystko w ciągu jednego dnia. Pozwala to zaoszczędzić wcześniejszy czas na odpoczynek. Bzdura. Wszystko co masz do zrobienia trzeba robić od razu. Kiedy zaoszczędzasz „dzisiaj” i nie robisz w tym czasie nic to niczego nie zyskujesz. Marnujesz czas. Każde „jutro” niesie nowe wyzwania, ale tylko dla tych którzy dziś nie mają na barkach swojego „wczoraj”.

BeBetter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Kim jesteśmy?

BeBetter Team to grupa odważnych i pozytywnie nakręconych ludzi. Znajdziesz w nas humor i energię potrzebną do realizacji marzeń. Działamy codziennie, a nie tylko czasami. Żyjemy przez duże „Ż”, bo nasze życie to wspaniały i niesamowity dar, a nie przypadek, z którym trzeba sobie jakoś radzić. Jesteśmy ludźmi otwartymi na wszelkie wyzwania, które stawia przed nami los. Jeśli szukasz MOTYWACJI, DOBREGO HUMORU i odrobiny NIEMOŻLIWEGO to dobrze trafiłeś.

Jeśli chcesz do nas dołączyć i dzielić się swoją pozytywną energią z resztą ludzi... ZAPRASZAMY SERDECZNIE!