fbpx

Złodziej marzeń!

Cze 14, 2019 | Większa dawka motywacji | 0 komentarzy

Jakiś czas temu jeden ze znajomych na pytanie o to jakie marzenie spełni następne odpowiedział, że nie ma marzeń. Nie marzy, bo nie widzi sensu poświęcać myśli i czasu na coś czego nigdy nie dostanie. Jak to określił „marzenia się nie spełniają”.

No cóż. Ma rację. Z całą pewnością nie osiągnie celu, którego nie wyznaczył. Zgadzam się również z tym, że marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia. Ludzkość udowodniła już wszystko i stworzyła cuda, które nie śniły się nawet naszym prababciom. J. Goebbels mimo swojego całkowicie negatywnego wpływu na losy ludzkości w jednym miał rację: „kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą”.

Jeśli wszyscy wokół będą powtarzać sobie nawzajem, że coś się nie uda, to się nie uda. Ale jeśli pojawi się ktoś z na tyle dużą wadą słuchu, by nie słyszeć tysięcy malkontentów i zacznie robić to w co ci wszyscy zwątpili, zapewne dopnie swego.

Powinniśmy marzyć jak dzieci w sposób wybujały i niezrozumiały dla realnego świata. Takie marzenia mają najmniejszą szansę powodzenia i to właśnie one się spełniają. Jeśli jesteś w stanie coś wymyślić to jesteś też w stanie to osiągnąć.

W dążeniu do celu warto pamiętać o dwóch zasadach. Pierwsza jest taka, że jeżeli będziesz słuchał rad ludzi małych to nie osiągniesz wielkich celów. Druga brzmi: Jeśli tysiąc ludzi nie widzi sensu w tym co robisz, to nie znaczy, że sensu nie ma, tylko tyle, że tysiąc osób go nie widzi.

Rada większości nie zawsze się sprawdza, bo jeśli milion much będzie próbowało mnie przekonać, że kupa jest smaczna, to z całym szacunkiem, ale nie spróbuje.

BeBetter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Kim jesteśmy?

BeBetter Team to grupa odważnych i pozytywnie nakręconych ludzi. Znajdziesz w nas humor i energię potrzebną do realizacji marzeń. Działamy codziennie, a nie tylko czasami. Żyjemy przez duże „Ż”, bo nasze życie to wspaniały i niesamowity dar, a nie przypadek, z którym trzeba sobie jakoś radzić. Jesteśmy ludźmi otwartymi na wszelkie wyzwania, które stawia przed nami los. Jeśli szukasz MOTYWACJI, DOBREGO HUMORU i odrobiny NIEMOŻLIWEGO to dobrze trafiłeś.

Jeśli chcesz do nas dołączyć i dzielić się swoją pozytywną energią z resztą ludzi... ZAPRASZAMY SERDECZNIE!